Včera se ke mně dostal mobilní telefon Lenovo S850c (čínský dovoz) s chybovou hláškou invalid IMEI. Telefon byl předtím uveden do továrního nastavení a ani jedna z SIM karet se nechtěla přihlásit do sítě. Sepsal jsem krátký návod, jak tuto chybu opravit. Třeba to někomu pomůže.

1) IMEI
Nejprve musíme najít originální IMEI. Ten se nachází buď na krabici, ve které Vám zařízení přišlo, nebo pod baterií telefonu.
 
2) EngineerMode
Na internetu najdete spoustu kódů jak se do EngineerMode dostat. Na některých zařízeních fungují, na jiných zase ne. Mně ani jeden z kódů bohužel nefungoval. Co ale fungovalo, byla aplikace Mobileuncle MTK Tools. Nelekněte se screenu s čínskými znaky, aplikace je lokalizována do angličtiny. Aplikaci nainstalujete a klikněte na EngineerMode a následně na EngineerMode (MTK).
3) Vložení IMEI
V EngineerMode si přejedeme na kartu Connectivity, v ní vybereme CDS Information a dále klikneme na Radio Information. Pokud se Vám dostal do ruky (stejně jako mně) DualSIM, tak uvidíte v okně Phone Information ikony Phone 1 a Phone 2. Začneme s 1. Sim. Klikneme na Phone 1 a do textového pole vepíšeme níže uvedený příkaz:
AT +EGMR=1,7,“vaseIMEI“
(POZOR mezi AT a + je mezera, pokud ji nezadáte, vypíše se Vám chybová hláška)
Ve chvíli, kdy příkaz zadáte, objeví se, že je příkaz odeslán a můžeme jít na 2. SIM kartu. Pokud nemáte DualSIM telefon, stačí nyní přístroj restartovat a vše funguje jak má. Pokud máte DualSIM telefon, pokračujte kliknutím zpět a dále na volbu Phone 2.
Jelikož IMEI 2 nebývá nikde napsané, musíme si ho vypočítat. Jak na to si teď popíšeme.
4) Výpočet IMEI 2
  • z Vašeho IMEI budete potřebovat poslední 3 číslice (pro příklad to bude třeba 123)
  • z tohoto trojčíslí použijete první 2 číslice (v mém případě tedy 12)
  • k tomuto dvojčíslí přičteme +1 (12+1 = 13)
  • k poslední číslici přičteme +9 (3+9 = 12 a použijeme pouze druhou číslici, čili 2)
  • výsledné IMEI je potom stejné jako IMEI Phone 1, jen se liší o poslední 3 čísla (já jsem doplnil 132)
  • Nyní zadáte níže uvedený příkaz a telefon restartujete:
AT +EGMR=1,10,“VASEimei2″
(POZOR mezi AT a + je mezera, pokud ji nezadáte, vypíše se Vám chybová hláška)
No a to je vše. Po restartu telefonu se Vám SIM karty přihlásí do sítě. Tento návod má ale jednu vadu. Pokud telefon dáte opět do továrního nastavení, nebo změníte ROMku, tak se pravděpodobně IMEI opět přemaže a vy musíte výše uvedený postup opakovat.
Patrik Žák IT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.